MindSonar to system używany na całym świecie, w biznesie i sporcie, przez osoby wspierające innych w zmianie: coachów, trenerów, konsultatów biznesowych, menedżerów, ekspertów HR, innowatorów, liderów zmian w organizacji.

MindSonar to narzędzie badające systemy wartości ludzi, ich hierarchię wartości oraz style myślenia w kontekście. To pierwsze narzędzie psychometryczne dokonujące pomiaru sposobu myślenia osób w konkretnych sytuacjach. Dlatego dostarcza niezbędną wiedzę wspierającą zmianę strategii mentalnych, zmianę zachowań, zmianę postaw. Czytaj więcej…

To badanie ludzi w określonych kontekstach, gdyż takie rozwiązanie umożliwia osiąganie lepszych efektów zarówno podczas coachingów indywidualnych, team coachingu, szkoleń, rekrutacji, konsultacji. To narzędzie, które nie zamyka ludzi w pudełkach: typach, stałych preferencjach stylów myślenia, czy wręcz poprzez ich etykietowanie. MindSonar w żaden sposób nie etykietuje ludzi.

 • Jak obecnie wygląda Twoja sytuacja?
 • Z jakimi tematami i problemami się mierzysz?
 • W jaki sposób badanie MindSonarem w określonym kontekście Twoich klientów/pracowników lub własnym mogłoby rozwiązać Twoje problemy?
 • Czego chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat swojej firmy i pracowników?
 • W czym mogłabym pomóc jako konsultant stylu myślenia używając MindSonara podczas szkolenia, warsztatu?

Do czego używa się systemu MindSonar:

 1. Poprawy komunikacji
 2. Skutecznego wglądu w problem i zasoby, czyli coaching
 3. Wspierania zmiany
 4. Poprawiania procesów grupowych
 5. Rozwiązywania konfliktów
 6. Projektowania szkoleń
 7. Rozumienia kompetencji
 8. Modelowania doskonałości
 9. Lepszej rekrutacji i selekcji: określania stylów myślenia i profilu kandydata.

Do opisu możliwości badania narzędziem psychometrycznym MindSonar (więcej na www.mindsonar.pl) posłużę się anonimowymi wypowiedziami uczestników po warsztatach szkoleniowych z użyciem testu MindSonar:

„Dowiedziałam się o ograniczeniach w moim stylu myślenia w kontekście pracy w zespole”

„Najbardziej podobała mi się wspólna analiza problemów po badaniu w stylu myślenia i możliwości ich rozwiązania”

„Poznałam siebie i styl myślenia, którego nie byłam świadoma”

„Najbardziej podobało mi się wypisywanie kto może mi pomóc i w jaki sposób oraz gdzie możemy się irytować na planszach osobowości”

„Dużo nowej wiedzy o sobie i członkach mojego zespołu”

„Odkryłem jak podejmuję decyzję i jak działam, o których wcześniej nie wiedziałem”

„Podobała mi się wspólna analiza możliwości współpracy z zespołem oraz to, że szkolenie z Mindsonarem pobudziło rozmowę na temat problemów w komunikacji w zespole. Otworzyliśmy się na siebie”

„Najlepsze było zestawienie wyników wzorców całego zespołu i anonimowy warsztat wzajemnej oceny a potem konsultacja naszych wpisów.”

„Poznałam wartości w pracy mojego zespołu, które wykorzystam do motywacji”.